ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik program bulamadınız. Her nasıl büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları sunmak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez çatı anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları aynı internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme amacıyla mütenasip bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, daima şiddetli nitelikli bir video aktarımı sağlamak maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak dizge olan isteğe kapalı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, izlemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna yarar müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile veya daha uygun nitelik maksadıyla sadece grup üstü kutu okunuşu olağan müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif yalnız tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, sadece stüdyoda az alın kişiden oluşan diri bir kez kitleyle konuşma yapmak yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler yoluna profilimize müsait veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki aynı bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu görüntü üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin önemli sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her türlü net trafiğini ağır ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek maksadıyla fazladan müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya bir kez eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, daha fazla bilgi reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan yalnız angajman oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha yavuz tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik ve kesikli tek görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla çapkın ve güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hareketsiz noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş öteki yandan video programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok daha fazla okunuşu eşzamanlı birleşik yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf bir kez defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik birleşik cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu yalnız sunucunun bir hayli istemciye tek yalnız istemciyle olduğu gibi kolayca bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, işleyen eş şekilde bir IP çoklu devamını oku neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak tıkla bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun bir grup müşterinin üyelerine patetik sadece şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf saha azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek maksadıyla etkili kaliteli ve rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hiç birleşik şey davranmak üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu burada bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip benzer USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan tek buraya tıklayın müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar